Warsztaty translatorskie z udziałem poetki Krystyny Dąbrowskiej – 18.03.2024

Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się kolejny etap projektu „Kobieca strona poezji, czyli przez wiersze do języka”, dofinansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Studenci będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach translatorskich dotyczących poezji i twórczości literackiej, poprowadzonych przez polskie poetki – Krystynę Dąbrowską (18.03.2024) oraz Małgorzatę Lebdę (22.03.2024). Wydarzenia odbędą się zarówno stacjonarnie, jak i online.

Warsztaty są kontynuacją działań projektowych, które zostały przeprowadzone w listopadzie 2023 wraz ze studentami polonistyk z Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie, Uniwersytetu Wileńskiego oraz Wołyńskiego Uniwersytetu Narodowego w Łucku. Tym razem udział w warsztatach będzie możliwy w formie hybrydowej: zarówno stacjonarnie w Rzymie, jak i za pośrednictwem platformy Zoom. Po spotkaniu studenci podejmą się przygotowania przekładów poezji w trzech językach – włoskim, litewskim oraz ukraińskim.

Krystyna Dąbrowska to znana polska poetka, eseistka i tłumaczka. Laureatka wielu nagród literackich, m.in. Nagrody im. Wisławy Szymborskiej (2013). Autorka takich publikacji jak Białe krzesła (2012), Ścieżki dźwiękowe (2018), Miasto z indu (2022).

Wszystkich zainteresowanych udziałem w warsztatach zapraszamy do dołączenia do spotkania online (link poniżej).

Więcej o założeniach projektu można przeczytać tutaj.