Serdecznie zapraszamy na konferencję naukową „Relacje między literaturą i polityką w XIX i XX wieku”, która odbędzie się w Stacji Naukowej PAN w Rzymie w dniach 22-33 kwietnia 2026 roku. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Uniwersytetem w Foggi, Wydziałem Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Celem konferencji jest pogłębiona refleksja nad relacjami między literaturą a polityką w XIX i XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem roli, jaką pisarze odgrywali w debacie politycznej. Uwaga zostanie poświęcona analogiom, ciągłościom, wzajemnym wpływom i oddziaływaniom, a także obszarom dotąd pomijanym oraz nowym perspektywom badawczym dotyczącym zarówno poszczególnych twórców, jak i szerzej pojmowanych ruchów literackich.
Zgłoszenia można przesyłać do 31 stycznia 2026 roku.
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *
Komentarz *
Nazwa *
Adres e-mail *
Witryna internetowa
Zapamiętaj moje dane w tej przeglądarce podczas pisania kolejnych komentarzy.
Komentarz wpisu
W serwisie PAN stosujemy pliki cookies w celu gromadzenia danych statystycznych oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Pliki te mogą być umieszczane na Twoim urządzeniu do odczytu stron. Więcej informacji o celu używania i zmianie ustawień ciasteczek znajdziesz w naszej polityce prywatności.