Europejska Noc Naukowców 2023

Europejska Noc Naukowców przed nami!

Z okazji „Nocy Naukowców” w piątek 29 i sobotę 30 września, od 18:30 do 23:00, przestrzeń Città dell’Altra Economia – w rzymskiej dzielnicy Testaccio – zostanie przekształcona w prawdziwą wioskę NET i będzie gościć pokazy, interaktywne warsztaty, zajęcia dla dzieci i spotkania z naukowcami, aby w prosty i angażujący sposób przybliżyć zainteresowanym w każdym wieku tematykę nauki.

Z okazji edycji 2023, CNR (koordynator projektu), ENEA, INAF, INFN, INGV, ISPRA, ISS, CINECA, Università degli Studi di Roma „Tor Vergata”, Sapienza Università di Roma, Università degli Studi della Tuscia, Università Telematica UNINETTUNO, Centro Ricerche Enrico Fermi spotkają się w jednym miejscu, aby zaangażować publiczność w liczne wydarzenia naukowe, wszystkie bezpłatne.

Swój udział w wydarzeniu będzie miała także Stacja Naukowa PAN w Rzymie. Podczas dyskusji zatytułowanej „Życie, wszechświat i cała reszta” 29 września o godz. 20:30, opowiemy o m.in. efektach polsko-włoskiej współpracy naukowej i związkach Marii Skłodowskie-Curie Italią, a także połączymy się Krakowem, skąd Luca Palmarini z Uniwersytetu Jagiellońskiego opowie włoskiej publiczności kilka ciekawostek o Mikołaju Koperniku.

Szczegóły wydarzenia „Życie, wszechświat i cała reszta” 29 września o godz. 20:30:
https://www.scienzainsieme.it/la-vita-luniverso-e-tutto…/

Informacje o Nocy Naukowców:
Notte Europea di NET a Roma – Scienza Insieme
Program:
https://www.scienzainsieme.it/notte-europea-dei…/roma2023/
Program:
https://www.scienzainsieme.it/…/09/PROGRAMMA_NET-2023.pdf